CHART IRLANDZKI WILCZARZ

Przybory
Metalowy grzebień o rzadkim rozstawie zębów
Gumowe nakładki na palce (niekonieczne)
Trymer (niekonieczny)

Kosmetyki
Szampon dla psów szorstko- i twardowłosych.

Te olbrzymie psy swoim wzrostem budzą zrozumiały respekt wśród wszystkich, z którymi się stykają. Ich właściciele twierdzą, że to najpiękniejsze psy świata. No cóż gusta nie podlegają dyskusji.
Szata wilczarza wymaga dość regularnego (najlepiej dwa, trzy razy w miesiącu) przetrymowywania. W tym przypadku zabieg ten najlepiej przeprowadzać palcami. Włos ma sprawiać wrażenie naturalnego, dlatego widoczne ingerencje fryzjera są błędem. Z tego powodu trymer mogą stosować tylko osoby doświadczone, które potrafią nim operować delikatnie i umiejętnie. Można też zastosować specjalne gumowe nakładki na palce, które ułatwią proces trymowania.
Wilczarze kąpiemy tylko w wyjątkowych przypadkach np. kiedy się „wyperfumują”. W normalnych warunkach wystarczy ich sierść przeczesać metalowym grzebieniem, usuwając w ten sposób brud i kurz. Do kąpieli stosujemy szampon dla psów szorstko- i twardowłosych, pamiętając, że nawet kąpiel w takim szamponie nieco zmiękcza sierść. Z tego samego powodu nie stosujemy odżywek.