PIANKI LAKIERY

Właściciele psów o bujnym owłosieniu często zastanawiają się jak utrwalić misternie ułożoną fryzurę na nieco dłuższy czas niż kilka czy kilkanaście minut. Dylemat ten staje się kluczowy szczególnie w przypadku psów wystawowych, kiedy musimy nadać szacie ostateczny kształt tuż przed wystawą. Zdarza się też, że warunki pogodowe panujące podczas wystawowego show powodują powstawanie wicherków, sterczących kosmyków itp. burząc zadbany wygląd naszego psa. Dzieje się tak, kiedy wystawowe ringi umieszczone są na świeżym powietrzu.
Na szczęście z pomocą przychodzą nam producenci psich kosmetyków, którzy oferują całą gamę pianek, lakierów i utrwalaczy pozwalających walczyć z tego typu przypadłościami. Do wygładzenia pofalowanej i upstrzonej sterczącymi „kogucikami” szaty z powodzeniem możemy użyć preparatu Get It Straight zawierającego proteiny pszenicy i aminokwasy jedwabiu. Jest on szczególnie polecany w okresie suchej i gorącej a jednocześnie wietrznej aury. Oprócz utrwalenia fryzury nada także włosom odpowiednią wilgotność zapobiegając ich przesuszeniu. Sprawdzi się on w przypadku ras o miękkim i długim włosie (lhasa apso, york itp.). Podobnie działającym preparatem jest STYLING GEL, który oprócz wymienionych zalet pierwszego środka ma także właściwości zwiększające objętość sierści.
Ciekawym rozwiązaniem może być preparat w formie pianki TEXTURE PLUS MOUSSE ułatwiający układanie fryzur. Możemy go stosować w zasadzie do wszystkich rodzajów sierści jednak najlepiej sprawdzi się w przypadku długiego i szorstkiego włosa.
Nieco mocniej działającym środkiem od wymienionych powyżej jest Invisible Hold Setting, który zawiera między innymi glicerynę odpowiadającą za nawilżenie włosa, a także środki lekko usztywniające włosy oraz nadające im sprężystość. Właśnie dzięki tej sprężystości fryzura jest znacznie trwalsza.
Ostatnią grupą środków są lakiery, które w sposób zdecydowany utrwalają fryzurę i nadają jej sztywność. W zasadzie każdy szanujący się producent ma je w swojej ofercie. Warto tutaj wymienić np. GRANDE FINALE HAIR SPRAY, wyjątkowo silny i doskonale przezroczysty. Nie zmienia, zatem barwy ani odcienia szaty, a także ma tę zaletę, że nie skleja włosów i nie klei się do rąk. Jego zastosowanie nie powoduje efektu „błyszczenia” typowego w przypadku innych lakierów. Podobne działanie ma HOLDTIGHT HAIR SPRAY.
Warto także wymienić środki niezawierające typowych lakierów, jednak o podobnie silnym efekcie utrwalającym np. Hair Revitalizer. Pomimo tego, że preparat ten nie zawiera lakieru jest nieodzowny podczas wystaw odbywających się na otwartym i wietrznym terenie. Lakieru nie zawiera także SPRAY SET Texturizer, który utrwali fryzurę nawet w warunkach wysokiej wilgotności np. podczas opadów.